Satılık Kovalı Yıkayıcı

Kısaca Kovalı Yıkayıcı

Elekten su ile birlikte gelen kumların tutulması ve tekrardan yıkanmasını gerçekleştiren kovalı yıkayıcı sistemler, yüksek yıkama ve temizle kapasitesine sahiptirler. Uzun ömürlü olan kovalı yıkayıcılar, kumda ki kili temizlemesi ile kumun yüksek düzeyde kalitesini arttırmaktadr.

Kovalı Yıkayıcı Videosu

Kovalı Yıkayıcı Resimleri

Kovalı Yıkayıcı Hakkında Bilgiler

Kovalı yıkayıcılar, 0,30 – 7 mm arasındaki küçük maden ve kumları yüksek kapasite ve kalitede temizlemek, susuzlandırma amacıyla üretilmiş yıkama makinalarıdır. Makine, çökertme küvetinin içinde dönen, perfore kovalı, susuzlandırma tamburundan oluşmaktadır. Kovalı yıkayıcılar, kumdaki kili temizleyerek kumun yalınlığını maksimum düzeye çıkarmak için kullanılan yıkayıcılardır.  Özellikle dere yataklarından eleme yıkama ünitesi veya kırma eleme yıkama ünitesiyle elde edilen doğal kumun içerisinde bulunan kil-çamur vb. kirlilikten arınması için kullanılır. Kovalarda bulunan perfore delikli saclardan geçen kum - suyun karışımı süzülerek susuzlandırma işlemi uygulanmaktadır. Kaçan ince malzemeyi yakalamak için hidrosiklon sistemine verilir. Yüksek kapasiteli komplike bir ünitedir. Tercihe ve kapasiteye göre tek ve çift sıra kovalı olarak üretilebilir.

Düşük güç tüketimi ve su tasarrufu ile iş alanında büyük avantajlar sağlarlar. Basit yapıları sayesinde montaj kolaylığına sahiptirler. Dinlendirme havuzu ile ince mili kaçırma olasılığı minimum seviyede olan yıkayıcıdır. Bu yüzden son derece etkili bir makine olduğu kabul edilmiştir. Orta ve düşük dereceli yıkama işlemleri için ideal makinadır. Kovaların tahrik dönüş hızı, hız kontrolü inventör - sürücü ile kapasitesine ve kirlilik oranına göre ayarlanabilmektedir. Kum yıkayıcı bir motor olan kovalı yıkayıcılar, yavaşlatılmış makina ve çarktan oluşur. Çark kanal boyunca periyodik olarak döner, böylece kum, ince çakıl ve mıcır parçacıkları karışır, çevrilir, kanalda yıkanır, son olarak, da yıkanmış malzemeyi sudan arıtarak çarktan boşaltılır.

  1. Yüksek yıkama ve temizleme kapasitesi,
  2. Su tasarrufu,
  3. Nem oranı düşük ürün elde edebilme,
  4. Bakım ve onarımda parçalara kolay erişim,
  5. Ayarlanabilir hız devri,
  6. Uzun ömürlü yataklama sistemi,
  7. Düşük yedek parça ve bakım maliyetleri ile tercih sebebidir.

Güven Taş Makina olarak ürünlerimiz kalitesiyle bağlantılı olarak uzun ömürlü ve çevre dostu malzemelerden üretilmiştir. İhtiyaçlarınızı giderebilmeniz için her zarar durumunda, her türlü yedek parça değişimini sağlamaktayız. Kovalı yıkayıcı ihtiyacınız olduğunda sektörümüzden yardım ve fikir alabilirsiniz. Bizler ürünümüzün satışında önce sonrasında her zaman sizlerin yanındayız.