Kübikser Kırıcı

Kısaca Kübikser Kırıcı

Sekonder kırıcılardan olan ve maliyet oranları en düşük olan kübikser kırıcı makinaları, genellikle çeneli kırıcılardan çıkan malzemeyi 0-25 mm ebatlarında çıkarmaktadır. Satılık kübikser kırıcı için firmamız ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Kübikser Kırıcı Videosu

Kübikser Kırıcı Resimleri

Kübikser Kırıcı Hakkında Bilgiler

Orta sertlikteki malzemelerin kırılmasında ve parçalanmasında kullanılan ve maliyet bakımından diğer kırıcılara nazaran daha uygun fiyatlara temin etme imkânı taşıyan kırıcı türüne kübikser kırıcı denilmektedir. Kübikser kırıcı, kırma ve eleme tesislerinde yoğun olarak tercih edilen bir makine olarak karşımıza çıkmaktadır. Primer kademede bulunan çeneli kırıcılara nazaran daha ince malzemeden üretilmişlerdir.

Saatte 80 ile 270 ton arasında ürün işleme kapasitesine sahip olmakla birlikte 600 ton üretim yapabilenlere nazaran biraz daha orta seviyede bulunmaktadır. Aşınma sorunlarının çok kısa sürede çözülmesi özelliğine sahip olan bu tür kırıcılar, hidrolik bir çalışma sistemine sahiptirler. Genel olarak çeneli kırıcının küçülttüğü ham maddeyi, asfalt ve beton malzemesi olarak kullanılabilecek irilik seviyesine indirmektedir. Bu türde kırma işlemleri, rotor üst kısmında bulunan paletlerin taşa çarpması ve kırıcı çubuklarla savrulması ürünü meydana getirmektedir ve bu işlemler defaten tekrarlanmaktadır.

İşlem sonrası kübik ürün ortaya çıkarması nedeni ile adını bu ürün şeklinden almaktadır. Kübik kelime anlamı olarak küp şeklinde olan demektir. Yüksek kırma kapasitesinde olmaları nedeni ile birincil ya da ikincil olarak kullanılma imkânı sunmaktadır. Kübikser kırıcı gövdesi çelik sac ve kaynak konstrüksiyondan üretilmiştir. Gövde kısımları üst ve alt gövde olarak 2 bölümden oluşmuştur. Makineyi meydana getiren 2. Kısım rotor bölümüdür. Kaliteli çelikten üretilen bu alan içerisine çelik diskler yerleştirilmiştir. 3. Ve son kısmı ise yataklardır. Gövde dışarısında kendisini eksenleyebilen oynak rulmanlarla kaplanmış ve labirent tarzı keçelerle sarılmıştır. Kübik kırıcılar diğerlerine nazaran daha küçük oranlama özelliğine sahiptir. Sağlam bir gövde yapısına sahip olan makine kolay çalıştırılabilme ve düşük işletme maliyetine sahiptir.

Yüksek Performanslı Kübikser Kırıcılar

Performans açısından beklenenden daha fazlasını sağlayan bu makine dilediğiniz şekilde kullanmak üzere tasarlanmıştır. Bu anlamda ihtiyaca göre seyyar ya da sabit bir konuma monte edilebilmektedir. Aşınan parçaların değiştirilmesine imkân tanınması, meydana gelen sorunların düşük maliyetle giderilmesine olanak sağlamaktadır. Hidrolik gövde yapısı ve kolay kullanım özellikleri sayesinde kübikser kırıcı gelecekte de yoğun bir şekilde talep göreceği şimdiden görülebilmektedir.