Satılık Taş Kırma Makinesi

Uzun yıllardır özellikle Türkiye de de aktif olarak kullanılan taş kırma makinesi çeşitleri, madencilik,inşaat ve hafriyat alanında ki bir çok işletmeye büyük kolaylıklar sağlamış durumdadır. Bir çok kullanım alanı olan ve ağırlık olarak ise yol yapımı, bina yapımı gibi alanlar da ihtiyaç duyulan malzemeleri elde etmesi açısından taş kırma makinası 2000’li yıllardan sonra büyük bir ihtiyaç haline gelerek, bu alanı kendi başına bir sektör haline getirmiştir.

Daha önce ki yıllar da Türkiye taş kırma makinası ihtiyacını özellikle yurt dışından karşılamaktaydı. Fakat ülkemizin gelişen ekonomisi ve teknolojisi sayesinde özellikle son 10 yıl içerisin de bir çok konkasör firmaları, piyasaya adım atmış bulunmaktadır. Bu tür bir girişim aslında bir çok konuda fayda sağlamış durumdadır. Zira, bu denli birden fazla konkasör firmasının bulunması rekabeti meydana getirir ve rekabet ise her zaman fiyat oranlarında müşteri olanaklarına göre dizayn edilerek, iki taraf içinde uygun seçenekler sunulmaktadır. Öteki türlü tekelleşme olacağı için birçok satılık veya kiralık konkasör tesisi arayan firmalar için yüksek rakamlar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bu şekilde konkasör sektörünün geniş olması yeniliklerin ve gelişmelerin de devamlılığını sağlamaktadır. Teknolojiye ayak uydura bilen bazı firmalar, yapılan arge çalışmaları neticesinde konkasör imalatında devamlı farklı yenilikleri makinalara entegre etmekte ve denemeler her zaman sürmektedir. Bunlardan birisi olan Güven taş makina da yapmış olduğu taş kırma makinası çeşitlerinde sizlere her zaman yüksek kapasite ve verimlilikte çalışan konkasör tesislerini sunmaktadır.

Satılık Taş Kırma Makinası Ararken Nelere Dikkat Etmeli

Üstte bahsettiğimiz gibi taş kırma makinası firmaları oldukça çoğaldı, bu gelişimin ne kadar olumlu yanları olsa da olumsuz yanları da her sektör de olduğu gibi bu sektör de muhakkak mevcuttur. Bunlardan en önemlisi ise, bazı taş kırma eleme tesisi firmaları sektörden oldukça uzak olup sadece bir iki makine satıp bırakırım kafasında olduğu için, itina ile makine üretimi yapmamaktadır. Ayrıca kırma eleme tesisi alan firmalar, satın aldıktan sonra karşılarında çoğu kez muhatap bulmamaktadır. Bu yüzden öncelikle yeni veya eski firma fark etmez, konkasör alacağınız firmayı oldukça iyi araştırın ve daha önce makine satışı gerçekleştirdiği firmalar ile gerekirse diyalog kurarak memnuniyet araştırması yapabilirsiniz.

Taş Kırma Makinası Fiyatları

Üretimi gerçekleştiren taş kırma makinalarının fiyatları net olarak internet ortamında bulmak oldukça zor olabilir. Bunun en büyük sebebi ise bu tür makinalar firmaların opsiyonel istekleri doğrultusunda geliştirildikleri için fiyat farklılıkları gösterebilmektedir. Ama kısaca bahsetmek gerekirse bugün sabit taş kırma eleme tesisleri 500.000 TL gibi rakamlardan satılırken, mobil taş kırma makinaları da 750.000 TL’den başlayan fiyat aralıkları ile satılmaktadır. Net olarak fiyat almak istiyorsanız, Güven taş makina firmamızı arayarak, konkasörün kurulmasını istediğiniz şantiye hakkında ve üretmek istediğiniz malzeme hakkında firmamıza bilgi verirseniz, sizin için en uygun fiyat teklifini sizlere sunacaktır.

Taş Kırma Makinası Çeşitleri

Taş kırma makinası diye adlandırılan konkasör tesisleri tipine göre, sabit ve mobil konkasör tesisi olarak ayrılır, kapasitelerine göre de 60 lık konkasör, 90 lık konkasör, 110 luk ve 140 lık konkasör olarak adlandırılmaktadır.