Titreşimli Besleyici Bunker

Kısaca Besleyici Bunker

Kaya besleyici olarak da bilinen titreşimli besleyici bunker sistemleri, tesislerin içinde sürekli taş besleme işlemleri yapmaktadır. Besleyici bunker, birbirlerine zıt yönde dönmekte olan 2 adet eksantrik ağırlığın oluşturmuş olduğu doğrusal hareketler sonucunda malzemeyi ileriye doğru ilerletmesi ile istenilen oradan tesisin beslenmesini sağlamaktadır.

Titreşimli Besleyici Bunker Videosu

Titreşimli Besleyici Bunker Özellikleri

Tipi Gövde Ölçüleri Izgara Boyu Motor/Kw Bunker Hacmi Kapasite Ağırlık
MCP-10 1000x3750 MM 1180 MM 2x5,5 - 1000 35 m3 200-300 t/s 11000 KG
MCP-11 1100x4750 MM 1380 MM 2x9,2 - 1000 45 m3 250-400 t/s 17000 KG
MCP-14 1400x5250 MM 2x1000 MM 2x11,5 - 1000 55 m3 450-600 t/s 25000 KG

Titreşimli Besleyici Bunker Resimleri

Titreşimli Besleyici Bunker Hakkında Bilgiler

Besleyici bunkerler taş kırma ve eleme tesisi bulunan firmalar için vazgeçilmez ve son derece mühim bir iş makinası olarak karşımıza çıkmaktadır. Maksimum performansı en az maliyetle elde etmeye yarayan bu makinenin her şirkette bulunması zorunlu değildir. Tabi bu dediğimiz küçük çaplı şirketler için geçerli. Yüksek kapasiteli işlere imza atan firmalarda titreşimli besleyici bunker bulunması olmazsa olmazdır.
Bu makinelerin çalışma prensibi birbirine aksi yönde hareket eden 2 farklı titreşimli motor ya da eksantrik yükün oluşturduğu devinim ve meydana gelen titreşim malzemenin ileriye daha rahat ilerleyerek kırıcıya varmasını sağlamaktadır. Bu sayede daha az zamanda kırma opsiyonuna ulaşan hammadde zamandan tasarruf ederek az maliyetle kırılmakta ve daha çok verim elde edilmektedir. Bulunan farklı türleri ile 100 ile 400 ton arasında taş besleme imkânı sağlanmaktadır. Kapasite türünü firmalar kendi özelliklerine göre ayarlamaktadırlar. Bu anlamda hammaddeden elde etmek istedikleri parçaların miktarının ne olması gerektiğine karar vererek kendilerine en uygun boyuttaki makineyi satın almaktadırlar. Bu husus verimlilik açısından çok önemlidir. 100 tonluk kapasitesi olan bir ham madde rezervi için 400 ton kapasiteli makine kullanmak zaman ve yakıttan zarar etmek anlamı taşır.
Gelişen teknolojik imkânlar sayesinde titreşimli besleyici bunker satın almak istediğinizde boyutunu daha yapım aşamasında kendiniz ayarlama olanağına sahipsiniz. Bu makinelerin çıkış ağızlarında bir kapak bulunur ve bu kapak sayesinde frekans ve gen ayarı yapılarak beslenen malzeme azaltılabilir veya çoğaltılabilir. Titreşimli besleyici üzerinde bir de elek bulunur. Bu sayede temiz ürün elde edilir. Temiz ürün kaliteli ürün anlamına gelir. Satın alınan makinalar dayanıklı ürün niteliğinde olduğundan çok uzun sürelerde kullanma olanağı taşırlar. Gelişen servis ağı sayesinde, meydana gelen arızalar çok kısa sürede giderilebilmekte, ihtiyaç duyulan yedek parçaya hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir. Bu tür makinalar aynı zamanda malzeme stoklaması yapılması için de önemli rol oynamaktadır. Hedefi yüksek olan firmaların tamamında bu ürünün bulunması sayesinde en az iş gücü ile en yüksek verim elde etme imkanı elde edilecektir.